0
(0)

دفاع خسروجردي از بابک زنجاني
“او خائن نبود”
حسن خسروجردی رييس سابق اتحاديه توليد كنندگان و فروشندگان فراوردهاي نفتي در میزگرد خواب آشفته نفت که در دانشگاه تهران برگزار شد جزئیاتی جدید از نحوه فروش نفت توسط بابک زنجانی را اعلام کرد. وی با اشاره به ماجرای بابک زنجانی گفت: از نظر من بابک زنجانی خائن نبود بلکه در شرایط تحریم انصافا به کشور نیز کمک کرد و این مشکلی که برایش ایجاد شده است خود دولت ایجاد کرد. اصل قضیه بر این است که بابک زنجانی چند محموله نفت را خریداری کرد و به چین برد اما وقتی دولت عوض شد مسئولان دولتی به چینی ها گفتند شما از این آقا نفت نخرید و ما نفت شما و هر چیز دیگری که نیاز داشتید تامین می کنیم برای همین نفت بابک زنجانی در چین ماند.
وی گفت: چندی قبل من سفری به دالیان چین داشتم و چینی ها به من گفتند ما فرآورد ه می خواهیم و نفت لازم داریم که من در پاسخ گفتم این نفتی را که آقای بابک زنجانی آورده هنوز تخلیه نشده است شما چرا این نفت را تخلیه نمی کنید و پولش را نمی دهید که آنها رسما گفتند دولت شما به ما گفته از بابک زنجانی نفت نخرید.
وی افزود: شما ببینید دولت از یک طرف می گوید بابک زنجانی نفت را چه کار کرد و چرا پولش را نمی آورد و از یک طرف جلوی مشتریان بابک زنجانی را گرفته اند و نمی گذارد که او نفتش را بفروشد. ما دوره ای برای همین نفت روی آب در مالزی مشتری پیدا کردیم و آنها خواستند که این نفت را خریداری کنند وقتی نفت به مالزی رفت دیدند که تغییر رنگ پیدا کرده برای همین منصرف شدند و دوباره این نفت به چین بازگشت و الان این نفت روی دریا سرگردان است و دولت اجازه فروش آن را نمی دهد.
خسروجردی خاطرنشان کرد: تنها دلیل ناراحتی مسئولان دولت از بابک زنجانی این است که او روشی برای فروش نفت ابداع کرده بود که در شرایط تحریم می توانست سود کند به طوری که نفت را از شرکت نفت می خرید و آن را با تخفیف به مشتری می فروخت و در جابجایی نقل و انتقالات پول نیز هفت و یا هشت درصد سود می کرد که عملا این سود جایگزین این تخفیفی می شد که به مشتری داده بودو وزارت نفت این موضوع را فهمید و به مشتریان بابک زنجانی اعلام کرد که از این آقا نفت نخرند.

مطالعه کنید درباره‌ 

چه قدر به این محتوا علاقه داشتید؟

امتیاز خودتان را ثبت کنید

میانگین امتیازدهی: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *