0
(0)

رسول کوهپایه زاده وکیل دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، حسن انتخاب رهبر معظم انقلاب در انتصاب حجت الاسلام محسنی اژه‌ای به عنوان رئیس قوه قضائيه را به جامعه حقوقی و قضائی کشور و ملت ایران تبریک گفت و اظهار کرد: حجت الاسلام اژه ای سال‌ها تجربه حضور در دستگاه قضائی را دارند و در بطن و متن مسائل قضائی هستند.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: آقای اژه‌ای در زمینه آسیب‌ شناسی و اشراف کامل بر نقاط ضعف و قوت دستگاه قضائی، تجربه بسیار گران‌ سنگی دارند.

کوهپایه‌ زاده تصریح کرد: نکته دیگر اینکه او به دلیل سمت‌های اجرایی دیگری هم که قبلاً داشتند آشنایی بیشتری با جريانات تاثير گذاردر این خصوص دارند و در واقع با این انتصاب امکان و زمینه مشارکت و هماهنگی قوا به خصوص قوه قضائیه و مجریه در طول ۴۲ سال گذشته به نقطه اوج خود خواهد رسید.

وی ادامه داد: با توجه به حضور آیت الله رئیسی در رأس قوه مجریه و انتصاب آقای اژه‌ای به سمت ریاست قوه قضائيه، ضمن استقلال قوا، شاهد هم‌ افزایی بی‌ سابقه‌ای در سطح مدیریت کلان کشور خواهیم بود که این موضوع نهایتاً باعث انتفاع کلان ملی خواهد شد.

عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به پاسخگویی سریع دبیرخانه معاونت اول قوه قضائیه در زمان تصدی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به درخواست‌ها و لوایح، به بیان تجربه شخصی خود در این زمینه پرداخت و ادامه داد: مطابق با وظیفه وکالتی گاهی اوقات مکاتباتی با دفتر حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای داشتم و از نظر بنده منظم‌ ترین قسمت دستگاه قضا، دبیرخانه معاون اول قوه قضائیه بود و پاسخ هر نامه، لایحه و درخواستی که یک وکیل یا یک فرد عادی در دبیرخانه معاون اول قوه قضائیه ثبت میکرد نهایتاً پس از سه روز کاری دریافت میشد و پاسخگویی بینظیر بود.

مطالعه کنید درباره‌ 

این وکیل دادگستری با اشاره به هوشمندی و حافظه قوی و نکته سنجی رئیس جدید دستگاه قضا یادآور شد: این انتخاب بسیار هوشمندانه، شایسته و بر اساس مقتضیات و واقعیات جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: بی شک روندی که آقای رئیسی در قوه قضائیه بر اساس سند تحول قضائی آغاز کرد با قوت و قدرت بیشتری طی خواهد شد، مواردی که رهبر معظم انقلاب در حکم ایشان اشاره کرده بودند حتماً نصب العین قرار خواهد گرفت و قطعاً دوران شکوفایی و اعتلای دستگاه قضائی را شاهد خواهیم بود.

چه قدر به این محتوا علاقه داشتید؟

امتیاز خودتان را ثبت کنید

میانگین امتیازدهی: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *