0
(0)

رسول کوهپایه زاده وکیل مدافع بابک زنجانی در گفتگو با خبرنگارحوزه حقوقی قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص صحبت های مسئولان وزارت نفت مبنی بر اعلام آمادگی شرکای بابک زنجانی برای سفر به ایران و پرداخت بدهی او، اظهار کرد: بنده متاسف هستم که اخبار کاملا محرمانه که به هیچ عنوان قرار نبود منتشر شود این گونه توسط مسئولان وزارت نفت رسانه ای می شود.

وی افزود: ما چند ماه است که تحت نظارت مراجع ذی صلاح قضایی و اطلاعاتی مشغول مذاکره فشرده با شرکای بابک زنجانی برای پرداخت بدهی هستیم و مذاکرات در چندین کشور انجام و پیش نویس قرارداد ها هم منعقد شده بود.

وکیل مدافع بابک زنجانی ادامه داد: در مذاکره های مکتوب و شفاهی بین ما و طرف خارجی تاکید شده بود که مذاکرات محرمانه باقی بماند اما متاسفانه امروز مسئولان وزارت نفت اعلام کردند که شرکای خارجی زنجانی در راه ایران هستند و قرار است در خصوص پرداخت بدهی مذاکره کنند.

کوهپایه زاده بیان کرد: شرکای خارجی زنجانی ملاحظات خاص سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اطلاعاتی خودشان را دارند و اینکه موضوعی با این درجه اهمیت و زمانی که می خواهد به نتیجه برسد به راحتی توسط مسئولان رسانه ای افشا می شود جای تعجب دارد به ویژه اینکه پرونده بابک زنجانی دارای ابعاد داخلی و بین المللی است.

وی گفت: اینگونه اطلاع رسانی ها جز اینکه آفتی برای پرونده باشد و به روند مذاکرات ضربه بزند هیچ نتیجه ای ندارد و از صبح امروز که این خبر در رسانه های داخلی منتشر شد، شرکای خارجی زنجانی مکرر با بنده تماس گرفتند و نارضایتی خود را اعلام کردند.

مطالعه کنید درباره‌ 

وکیل مدافع بابک زنجانی افزود: افرادی که دغدغه حفظ بیت المال را دارند و مسئول وصول مطالبات هستند، بزرگ ترین خدمتی که می توانند به حفظ بیت المال داشته باشند این است که سکوت اختیار کنند و حداقل به قول و قرار های خود و تاکیدات مقامات قضایی برای محرمانه باقی ماندن مذاکرات توجه کنند.

کوهپایه زاده تاکید کرد: جای تعجب دارد هر زمانی که ما می خواستیم در مذاکرات به نتیجه برسیم خبرهایی محرمانه در رسانه ها منتشر می شود، یک بار نام بانک مبادله کننده مطالبات را اعلام می کنند و یک بار اسم کشور های مذاکره کننده را اعلام می کنند و در حال حاضر هم علی رغم اینکه قرار نبود این مذاکرات رسانه ای شود، خبر های آن توسط مسئولان وزارت نفت اعلام شده است.

وی گفت: بنده به عنوان وکیل بابک زنجانی و هم به عنوان کسی که در جریان مذاکرات هستم از نهاد های مسئول و ناظر درخواست دارم، وظیفه قانونی خود را در قبال انتشار این گونه اخبار انجام دهد.

چه قدر به این محتوا علاقه داشتید؟

امتیاز خودتان را ثبت کنید

میانگین امتیازدهی: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *