0
(0)

سوال خبرنگار روزنامه ايران از سخنگوي قوه قضاييه :
چندي قبل در رسانه ها مطرح شده بود حكم اعدام بابك زنجاني، تا پايان امسال اجرا خواهد شد. از سوي ديگر وكيل نامبرده مي گويد كه موكلش اخيرا حكم ديوان را دريافت كرده و قصد اعاده دادرسي دارد، آيا حكم نامبرده تا قبل از تسويه حساب اجرا خواهد شد؟
پاسخ: اولاً: این حکم همین حالا در حال اجراست زیرا حکم صادره یک بخش ندارد و یک بخش آن سلب حیات است.
وی اضافه کرد: به‌صورت مرتب جلساتی با حضور محکوم‌علیه «زنجانی» و افراد دیگر برگزار می‌شود تا اموال شناسایی شود. سه موضوع مطرح است که نیاز به وجود خود متهم دارد؛ یک بحث، مسئله اموال است زیرا باید شناسایی و کارشناسی شود و کارشناسی‌ها به متهم یا وکیل وی ابلاغ شود تا اگر اعتراضی دارند مورد بررسی قرار گیرد، نمی‌شود گفت چون محکوم‌علیه است، هرطور توانستند اموال را توقیف کنند، بنابراین این موضوع زمان می‌برد و زمان آن نیز قابل تعیین کردن نیست.

سخنگوی دستگاه قضا اضافه کرد: نسبت به الباقی وجوهی که متهم بدهکار است هنوز به‌صورت اطمینان نتوانستیم بگوییم آیا وی واقعاً در خارج از کشور پول نقدی دارد یا خیر.

به‌گفته محسنی اژه‌ای اخیراً وزارت اطلاعات بیشتر وارد میدان شده و نسبت به متهم جدیدی که دستگیر شده تحقیقات جریان دارد.

وی افزود: مسئله بعد این است که در این پرونده حکم دو متهم نقض شده و یک متهم جدید دستگیر شده است و نسبت به برخی متهمان که هنوز برای آنها کیفرخواست صادر نشده و پرونده‌شان به دادگاه نرفته شاید نیاز به حضور متهم اصلی باشد که البته در مورد بخش آخر الزامی نیست.

مطالعه کنید درباره‌  انتخابات هيات رييسه اسكودا

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: امکان تعیین زمان به‌صورت مشخص وجود ندارد و نمی‌توان گفت که حکم قبل از عید اجرا می‌شود یا خیر و فردی که این موضوع را مطرح کرده یا منظورش اجرای کل حکم بوده و یا بی‌اطلاع بوده یا اینکه با انگیزه خاصی گفته است.

چه قدر به این محتوا علاقه داشتید؟

امتیاز خودتان را ثبت کنید

میانگین امتیازدهی: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *