0
(0)

واکنش وکیل بابک زنجانی به خبر اجرای حکم اعدام قبل از عید ۹۶
شناسه خبر: 1321054 سرویس: اجتماعی
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ – ۱۳:۳۰ وکیل مدافع بابک زنجانی در واکنش به اظهارات اخیر مسئول کمیته پیگیری مطالبات وزارت نفتی مبنی بر احتملا اجرایی شدن حکم زنجانی تا پایان امسال گفت که بعید می‌دانم قبل از ارائه درخواست اعاده دادرسی و خلاف بین شرع بودن رأی صادره، حکم اجرا شود.

رسول کوهپایه‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم درباره اظهارنظر اخیر اصغر هندی مشاور وزیر نفت و مسئول کمیته پیگیری مطالبات وزارت نفت مبنی بر احتمال اجرایی شدن حکم اعدام زنجانی قبل از سال جدید، اظهار کرد: به عنوان وکیل این پرونده بعید می‌دانم اجرای حکم موکل قبل از عید صحت داشته باشد بابک زنجانی تازه دیروز حکم دیوان عالی کشور را مطالعه کرده است.

وکیل مدافع بابک زنجانی گفت: با توجه به اینکه حوزه فعالیت موکل، فعالیت‌های تخصصی بانکی و نفتی است، به کرات به عنوان وکیل زنجانی تقاضا کردم برای ارائه درخواست اعاده دادرسی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی دیگر، بتوانم با موکل ملاقات کنم.

کوهپایه‌زاده توضیح داد: روشن و واضح است که به عنوان وکیل آقای زنجانی باید بتوانیم با وی ملاقات کنم تا دیدگاه‌ها، نظرات و دفاعیات او را اخذ کنم اما اکنون چندین ماه است نتوانستم موکل را ملاقات کنم لذا بعید می‌دانم قبل از ملاقات با موکل و هماهنگی و انسجام درباره نظام دفاعی وی، حکم اجرا شود.

این وکیل دادگستری، مواد 477 و 474 قانون آئین دادسری کیفری را از نظامات دفاعی و حقوق بنیادین متهم خواند و گفت: لذا بعید می‌دانم قبل از درخواست ادعاده دادرسی و خلاف بین شرع بودن رأی صادره، حکم اجرا شود.

مطالعه کنید درباره‌ 

وی با بیان اینکه علاوه بر موضوع یاد شده، اقداماتی برای تسویه صورت گرفته که ادامه آن مستلزم عدم تعجیل در اجرای حکم است گفت: مراجع ذی صلاح قضاییُ بانکی و دولتی در جریان این اقدامات هستند و بر اساس آخرین جلسه‌ای با حضور همه اطراف و اصحاب ‍رونده در دادستانی کل داشتیم، مقرر شد موضوع پیگیری شود و تا حصوصل نتیجه نهایی از دستور خارج نشود. بر هیمن اساس بعید می‌دانم تا قبل از انجام همه اقدامات، در اجرای حکم تعجیل شود.

کوه‍‍‍‍‍‍پایه‌زاده ادامه داد: مسئله دیگر این است که حسب دادنامه صادره شاکی و مالباخته شرکت نفت است. وقتی شرکت نفت و مسئولان مستقیم پیگیری پرونده صراحتاً می‌گویند در صورت اجرای حکم دست ما از الباقی وجوه و اموال خارجی زنجانی کوتاه می‌ماند، بعید می‌دانم در اجرای حکم تعجیل شود.

چه قدر به این محتوا علاقه داشتید؟

امتیاز خودتان را ثبت کنید

میانگین امتیازدهی: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *