0
(0)

وکیل مدافع بابک زنجانی نسبت به این موضوع که بیش از دو ماه است که با موکلش ملاقات نکرده، انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، رسول کوهپایه‌زاده با حضور در غرفه ایسنا در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات درباره آخرین وضعیت پرونده موکلش، گفت: مادر بابک زنجانی هفته‌ای یک بار با وی ملاقات دارد.

وی افزود: بنده هفته‌ای چند بار به دیوان عالی می‌روم و پیگیر پرونده هستم. دلیل طولانی شدن رسیدگی به این پرونده طبیعی است؛ زیرا این پرونده سنگین و حساسیت بالایی دارد. به نظر من دیوان عالی مرجعی است که با اطمینان و اتقان رای را صادر می‌کند و فکر نمی‌کنم که بخواهد دقت را فدای سرعت کند، این مدت زمان طولانی طبیعی است.

کوهپایه‌زاده خاطرنشان کرد: حال موکلم مساعد است. عمل جراحی کرده، ولی به مرخصی نیامده است.

کوهپایه‌زاده در ادامه با بیان اینکه 9 دی ماه امسال، سه سال می‌شود که موکلم در بازداشت انفرادی بسر می‌برد، گفت: علیرغم اینکه قرار بازداشت موقت بابک زنجانی باید 9 دی ماه سال گذشته به وثیقه تبدیل و آزاد می‌شد ولی این اتفاق نیفتاد. طبق ماده 242 قانون آیین‌ دادرسی کیفری بیش از 10 ماه است که موکلم خلاف صراحت قانونی در بازداشت موقت است و بنده به عنوان وکیل وی بارها به مراجع ذیصلاح و مرتبط شفاها و کتبا این موضوع را اعلام کرده‌ام.

وی افزود: همان قانونی که به بازپرس اجازه داده که برای موکلم قرار بازداشت موقت را صادر کند و همان قانونی که صلاحیت انشای رای را می‌دهد و همانطور قانونی که اجازه می‌دهد موکلم محکوم شود یا نشود، همان قانون می‌گوید که هیچ متهمی نباید بیش از دو سال در بازداشت باشد اما متاسفانه این مهم رعایت نشده است. هیچ مصلحتی بالاتر از اجرای قانون نیست و ما تا زمانی مشروعیت داریم که در راستای قانون حرکت کنیم. قوه قضاییه باید آمر به قانون باشد که متاسفانه در اینجا نقض صریح قانونی صورت گرفته است.

مطالعه کنید درباره‌ 

کوهپایه‌زاده افزود: ما با دوستان شرکت نفت در ارتباطیم، علیرغم اینکه آنها شکایت کرده‌اند و این موضوع در حال رسیدگی است و در مرحله تحقیقات مقدماتی است از بیان جزئیات بیشتر معذورم. امیدوارم که به زودی به نتیجه برسد و در آن صورت است که بنده در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهم کرد. طبیعی است که قوه قضاییه با درایت و با حفظ استقلال عمل می‌کند، البته ناگفته نماند شرکت نفت قدرتمند است و چهار وکیل دارد، ولی این امر مانع استقلال دستگاه قضایی نمی‌شود.

وی با انتقاد از اینکه بیش از دو ماه است که با موکلش ملاقات نداشته و علیرغم درخواست‌هایی طولانی شدن رسیدگی به پرونده زنجانی طبیعی است.

چه قدر به این محتوا علاقه داشتید؟

امتیاز خودتان را ثبت کنید

میانگین امتیازدهی: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *