0
(0)

وکیل مدافع اولیای دم محمودرضا جعفر آقایی وکیل دادگستری که سال گذشته در شاهرود در مقابل دیدگان همسر و فرزند پنج ساله‌اش به ضرب گلوله به قتل رسید از محکومیت متهم اصلی این پرونده به قصاص در ملاعام خبر داد.

رسول کوهپایه‌زاده درباره آخرین وضعیت این پرونده گفت: خوشبختانه شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان سمنان پس از برگزاری جلسات رسیدگی رای خود را در خصوص پرونده موکلم اعلام کرد. بر اساس رأی صادره مباشر قتل که صراحتاً به ارتکاب جنايت اقرار کرده، به قصاص محکوم شد و در متن دادنامه، اجرای حکم در ملأ عام و به صورت علنی مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: در خصوص آمر قتل، کسی که با پرداخت وجه و اجیر کردن اشخاص، دستور قتل را صادر کرده بود؛ به اتهام معاونت در قتل به اشد مجازات یعنی تحمل ۲۵ سال حبس محکوم شد. آمر به قتل، پدر موکل سابق جعفر آقایی بود که برای جلوگیری از افشای ابعاد گسترده پرونده فساد مالی، پول‌شویی و اخلال در نظام اقتصادی دستش به قتل همکار مظلومم آلوده شد.

کوهپایه زاده ادامه داد: در متن دادنامه آمده که با توجه به زمان ارتکاب قتل که مصادف با شب عاشورای حسینی بوده و همچنین شیوه ارتکاب بزه موصوف و محل وقوع جرم که از جمله مسیرهای اصلی و پرتردد و مسکونی شهرستان شاهرود است و وقوع این بزه و قساوت مرتکب در ارتکاب آن در انظار عمومی، ایجاد رعب و وحشت و جریحه دار شدن احساسات مردم را داشته و با عنایت به اینکه نحوه جنایت موصوف بیم تجری مرتکب و دیگران را فراهم کرده است؛ لذا تقاضای قصاص نفس و اجرای آن در ملأ عام را کرده است و در خصوص معاون جرم نیز اشد مجازات یعنی تحمل ۲۵ سال حبس را در زندان ایران‌شهر مورد حکم قرار داده است.

مطالعه کنید درباره‌  نامه وکیل بابک زنجانی به رییس جمهور وقت

وی گفت که رای صادره بدوی است وظرف مهلت قانونی قابل فرجام‌خواهی است.

کوهپایه زاده در پایان اعلام کرد: از صلابت و عدالت قضات شریف و شجاع صادر کننده رای که بدون اطاله دادرسی و در نظر گرفتن وجدان و اسناد و دلایل مطابق قانون انشای رای کرده‌اند و دادستان شاهرود و رییس کل دادگستری استان سمنان تشکر می‌کنم.

چه قدر به این محتوا علاقه داشتید؟

امتیاز خودتان را ثبت کنید

میانگین امتیازدهی: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *