5
(1)

به گزارش خبرنگار مهر، رسول کوهپایه زاده وکیل دادگستری در خصوص تهدید به قتل خود بیان کرد: در پی «تهدید به قتل» اینجانب شکایتی مطرح کرده‌ام که به شعبه ۵ بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد و نهایتاً با صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه صالح جهت رسیدگی ارسال گرديد.
وی افزود: بر اساس دادنامه قطعی صادره از سوی شعبه ۵۸ دادگاه تجدید نظر استان تهران محکوم علیه «محمدرضا زاهدی» به اتهام ارتکاب تهدید به قتل مجرم شناخته و به سه ماه و یک روز حبس محکوم شد.
کوهپایه زاده اظهار کرد: نامبرده فرزند بیژن زاهدی آمر به قتل همکارمان مرحوم «جعفر آقایی» وکیل دادگستری است که در شب عاشورای ۱۴۰۱ در مقابل دیدگان فرزند و همسرش به ضرب گلوله در شاهرود به قتل رسید كه بر اساس دادنامه صادره از سوی شعبه ۴۹ دیوان عالی کشور به اتهام آمریت در قتل مرحوم جعفر آقایی به تحمل «۲۵ سال حبس» محکوم شده است و هم اکنون در حال تحمل کیفر است.
وی تصریح کرد: اینجانب در آن پرونده وکالت اولیای دم را بر عهده داشتم.
كوهپايه زاده ادامه داد: متأسفانه اخیراً آمار تهدیدهای جانی و اعمال خشونت و قتل وکلای دادگستری به عنوان سربازان عرصه عدالت رو به فزونی نهاده است، که مقتضی است مراجع ذیصلاح مربوطه با اتخاذ تدابیر لازم و تصمیمات و سیاست‌های حفاظتی، پیشگیرانه و اجرای مجازات‌های بازدارنده، مانع از تشدید وقوع این جرایم و مخدوش شدن امنیت جانی و روانی جامعه وکالت شوند.
این وکیل دادگستری در پایان گفت: البته شایسته است از زحمات و تدابیر بازپرس مقتدر شعبه ٥ و سرپرست محترم دادسرای امور جنايی تهران در خصوص انجام مکاتبات لازم با مراجع انتظامی مربوطه به منظور انجام برخی اقدامات مراقبتی و حفاظتی، نسبت به محل سکونت و دفتر وکالت اینجانب قدردانی کنم، اما همچنان دغدغه تعرض و عملی کردن تهدید پابرجاست.

مطالعه کنید درباره‌ 

چه قدر به این محتوا علاقه داشتید؟

امتیاز خودتان را ثبت کنید

میانگین امتیازدهی: 5 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 1

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *